FPGA > Архитектуры PLD > Студенческие работы

Відмінність між CPLD та FPGA

Порівняння CPLD та FPGA

Велика кількість доступних логічних пристроїв. CPLD зазвичай мають від тисяч до десятків тисяч логічних пристроїв, що дозволяє їм обробляти дані від складних пристроїв. FPGA можуть містити кількість логічних вентилів від десятків тисяч до декількох мільйонів.

Найбільш значущим відмінністю між великим CPLD і маленьким FPGA донедавна була присутність енергонезалежною конфігураційної пам’яті на чипі в CPLD. Ця відмінність швидко стає неактуальною: ряд останніх моделей FPGA також мають модифікації з енергонезалежною конфігураційної пам’яттю. Проте, ресурс перепрограмування у останніх спочатку розрахований на більшу кількість перезапису, ніж у CPLD (характерна кількість циклів перепрограмування у CPLD виражається десятками тисяч разів, чого явно недостатньо для пристроїв FPGA).

Така важлива характеристика CPLD, як стійкість показників, робить CPLD основними пристроями для сучасних цифрових технологій, щоб виконати ‘завантажувач початкового завантаження’ перед передачею управління на інші пристрої, що не мають цієї здатності. Хороший приклад використання CPLD, щоб завантажити дані конфігурації для FPGA від незалежної пам’яті.

У міру розвитку CPLD і FPGA стали більш умовними відмінності між цими двома типами пристроїв (наприклад, іноді деякі CPLD INTEL називають FPGA), і вони продовжують розвиватися. У той час як ця тенденція, як може здатися, робить більш важким зберегти відособленість термінів, такі архітектурні переваги CPLD, як дешева, енергонезалежна конфігурація, і макрокомірки з передбачуваними характеристиками параметрів синхронізації, будуть, ймовірно, досить серйозні для того, щоб поділ цих виробів за типами залишався в осяжному майбутньому

Посилання:
Каршенбойм И.Г. Stratix — новый уровень системной интеграции от Altera / И. Г. Каршенбойм // Компоненты и технологии. — 2002. — №8.

Автор: Попов Ю.І., ДК-11, КЕОА, ФЕЛ, НТУУ «КПІ».


Комментарии: